Ženy se ho snaží najít a ty, kterým už se to povedlo, o něm básní s nadšením v hlase. Legendární bod G je častým předmětem debat a také dohad, jestli tohle kouzelné erotogenní tlačítko vůbec existuje.
Nyní se přišlo s názorem, že je vlastně špatně nazývat tuto část ženského těla bodem, protože se údajně jedná o zónu. Jak to tedy je?
Vědcům se nelíbí pojmenování „bod G“
Odborníci na sexuální zdraví jsou toho názoru, že pojmenovávat tuto část v ženském těle slovíčkem bod je špatně.
Jsou přesvědčeni, že termín používaný k popisu erotogenní oblasti vagíny, která údajně spouští intenzivní orgasmus, když je stimulována, je zavádějící.
„Odborníci však nyní tvrdí, že neexistuje jediné místo a že pět samostatných erotogenních tkání vykonává slastné pocity připisované bodu G,“ odhaluje dailymail.co.uk.
Kdo vymyslel bod G?
Bod G je pojmenován po německém gynekologovi Ernstu Gräfenbergovi, který v 50. letech minulého století popsal oblast produkující orgasmus.
Zajímavostí ale je, že sám gynekolog nepřišel s tímto termínem. Byl však první, kdo vědecky popsal erotickou zónu umístěnou na přední stěně pochvy podél močové trubice.
„Bod G“ byl pojmenován na jeho počest doktorem Frankem Addiegem a kolegy, kteří psali o ženské ejakulaci v 80. letech minulého století.
Zóna o pěti tkáních
Bod G, který by měl být podle odborníků pojmenován jako zóna G, se skládá hned z pěti samostatných erotogenních tkání.
Jsou to klitoris, bulbus vestibuli, parauretrální žlázy, močová trubice a samotná přední stěna pochvy. Tahle pětice je údajně zodpovědná za slastné pocity způsobené stimulací.
Kde bod či zónu G najít?
Najít tuhle oblast je sice složité, ale rozhodně to není nemožné. Pro objevení místa rozkoše se mnohem více doporučuje, aby žena zkoumala své tělo sama, nežli aby se bod či zónu G snažila najít s pomocí partnera.
„Bod G nebo Gräfenbergův bod se nachází několik centimetrů uvnitř pochvy podél horní stěny,“ odhaluje plannedparenthood.org.
Je vysoce citlivý a při dotyku nebo vzrušení může někdy tzv. nabobtnat. Také platí, že ne každá žena je schopna i přes stimulaci tohoto bodu dosáhnout orgasmu. Pokud se to ale povede, je tento orgasmus popisován jako epický a daleko intenzivnější.
Zdroj: dailymail.co.uk, plannedparenthood.org
Autor: Karolína Nezbedová