Říkáte si, že na mytí vlasů nemůže být nic složitého? Namočit, použít šampon, opláchnout. Popřípadě ještě vyfénovat. Na tom se přeci nedá nic zkazit, že? Pravda je, že mnoho mužů i žen je v tomto případě na omylu. Mytí vlasů totiž má svá pravidla.
Pokud je nebudete dodržovat, může se stát, že si vlasy nejen zničíte, ale také nevratně zajistíte, že vám nebudou růst, že vás potrápí lupy a že nikdy nedosáhnete dokonalého vzhledu, po kterém toužíte.
Abyste tomuto předešli, máme pro vás šest zásad, které je nutné při mytí vlasů dodržovat. Pokud se jich budete držet, odměnou vám bude vzhled, za který byste v kadeřnictví zaplatili tisíce. S tím rozdílem, že by vám vydržel sotva pár dní. My vám ho nabízíme natrvalo.
Méně je někdy více
Pokud máte vlasy kratší, nejspíš si říkáte, že umýt si je každý den neuškodí. Za pár minut vám uschnou, co by tak mohlo být špatně? Rozhodně je lepší si je mýt pravidelně a každý den z nich dostat nečistoty, že?
V tomto ohledu se ale mýlíte. Časté mytí vlasů vede k odstranění oleje z pokožky hlavy, který vaše vlasy vyživuje. Pokud ho máte nedostatek, projeví se to především suchými konečky a lámáním vlasů. Doporučuje se proto umývat si vlasy maximálně dvakrát do týdne.
Ideální teplota pro mytí vlasů
Podle vědců neexistuje žádná ideální teplota vody pro vaše mytí vlasů. Je ale jasné, že horká voda vlasy spíše vysušuje a ubližuje jim. Podle výzkumů je ideální těsně před odchodem ze sprchy vlasy opláchnout studenou vodou, aby se jejich konečky zatáhly, což pomáhá udržování jejich pevnosti.
Zvažte také investici do sprchového filtru. Jde o jednoduchou vložku, kterou vložíte do sprchy, a voda, kterou se budete mýt, bude přefiltrována od nejtěžších látek, které se v ní jinak nachází. To prospěje nejen vlasům, ale celkově vašemu tělu.
Jemná masáž hlavy
Když si myjete hlavu, nestačí jen šampon ledabyle nanést. Ideální je ho pěkně vmasírovat do kořínků. K tomu nepoužívejte nehty, ale jemné krouživé pohyby bříšky prstů. A jedna neodborná rada zní, že požádat o masáž hlavy partnera se může zdát méně romantické, než to ve skutečnosti je.
Výběr správného šamponu
Muži mají za to, že používat přípravky 3v1 je nejlepší volbou. Problém je ale v tom, že i mužské vlasy mohou trpět, začít vypadávat a v brzkém věku se vám může na hlavě vytvořit lesklá pleška.
Proto se doporučuje používat kvalitní přírodní šampony, které si navíc budete vybírat podle typu vašich vlasů. Používají se speciální na vlasy rovné i vlnité, podle barvy, šampony na vlasy barvené nebo proti lupům. Není to tak snadné, co říkáte?
Kondicionér nechte působit
Běžnou chybou, kterou podle výzkumů lidé dělají, je používání kondicionéru, který ihned po nanesení opláchnete. Podle specialistů na vlasy tím pouze plýtváte drahocennými produkty.
Kondicionér pomáhá vašim vlasům se zadržováním vlhkosti a dělá je pevné a lesklé. Po nanesení opět pomocí masírování ho nechte na hlavě zhruba pět až sedm minut. Teprve poté ho opláchněte.
Ochrana po umytí vlasů
Pokud máte dojem, že po umytí vlasů si je jen vysušíte ručníkem nebo fénem a máte hotovo, opět se pletete. Existují totiž spreje, které se aplikují na vlasy po jejich umytí a zajistí jim lesk, pevnost a živiny do dalšího mytí.
V případě, že dodržíte všechna výše vypsaná pravidla, vaše vlasy vydrží krásné dlouho a vy se budete moci pochlubit vzhledem, který nemá ani žádná velká hollywoodská hvězda. Vlasy zkrátka vyžadují péči a trpělivost a někdy také nějakou tu investici.
Zdroj: teenvogue.com, redken.com, hanzdefuko.com
Autor: Shani Maiová