V boji proti akné, které se rozhodně netýká jen dospívajících, se mnohdy spoléháme na nejrůznější pomocníky v podobě krémů, mastiček nebo olejíčků. Hledáme způsoby, jak s nechtěnými pupínky, které nejenže nevypadají hezky, ale mohou i nepříjemně bolet, zatočit a jednou provždy se jich zbavit.
Pokud i vás trápí akné, ačkoli pubertu máte už dávno za sebou, pak jste určitě zkusili nejednu radu nebo fígl, který možná nezafungoval podle vašich představ. Napadlo by vás ale spolehnout se na složku zvanou chlorofyl?
Chlorofyl neprospívá jen rostlinám
S pojmem chlorofyl se setkáváme již během školních let na hodinách biologie. Rostliny díky němu vyrábí kyslík.
Chlorofyl ale nemusí prospívat jen rostlinám a kvalitnějšímu ovzduší. Možná vás to překvapí, ale má pozitivní vliv také na pleť.
Zelené barvivo vás svými účinky překvapí
Chlorofyl neboli zelené barvivo je nositelem energie. Rostliny jsou díky němu schopné využívat sluneční paprsky pro svoji výživu.
Zajímavostí je, že molekula zeleného barviva neboli chlorofylu je velmi podobná červenému krevnímu barvivu. Z toho plyne, že chlorofyl může podporovat zdravou krvetvorbu.
Mimo jiné lze chlorofylu přičíst také protizánětlivé účinky. Je nápomocný při hojení a regeneraci, dokáže na sebe vázat těžké kovy, takže pomáhá pročistit tělo.
Je součástí kosmetických produktů
Chlorofyl se začíná stále častěji objevovat jako složka různých kosmetických produktů. Mnoho kosmetických přípravků kombinuje více účinných složek. Proto se můžete setkat s obsahem nejen chlorofylu, ale například také zeleného čaje, kokosu nebo spiruliny.
Tahle kosmetika je nápomocná nejen při léčbě akné, ale může fungovat i jako prevence jejího vzniku. Doporučuje se používat ji pravidelně.
Přijímat ho lze z doplňků stravy
Pokud vás nadchla představa, že byste mohli bojovat proti nežádoucímu akné pomocí přírodních složek, pak vás určitě zajímá, kde chlorofyl seženete.
Přijímat ho lze například v podobě doplňků stravy. Na internetu nebo v kamenné lékárně se stačí zeptat na produkty s obsahem zeleného barviva neboli chlorofylu.
Zelené barvivo ale můžete přijímat i přímo z rostlin. Obecně se ale více doporučují výše zmíněné doplňky, které mimo jiné obsahují i chlorofylin, vhodný pro doplnění mědi.
Zdroj: thelist.com
Autor: Karolína Nezbedová