Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek z knihy České dějiny – 100 památných míst, jejíž autorem je Jan Kvirenc. Kniha má úctihodných 456 stran. Pojďte se vypravit na nekonečnou cestu památnými místy v České republice. Rozhodně nebudete litovat.
Kniha představuje více než sto míst v České republice, kam se můžete zajet podívat. Obsahuje autentické dobové texty. Kapitoly jsou řazeny chronologicky, v textu se opakují různé odkazy, vysvětlivky, jazykové úpravy dobových textů pro lepší pochopení, citace v textu jsou uvedeny kurzívou. V textu jsou použity úryvky z Kosmovy a Dalimilovy kroniky.
Jaká místa vlastně můžete díky této publikaci navštívit? Jedná se o Říp, Mikulčice, Žatec, Sázavu, Chrudim, Mikulov, Pardubice, Třeboň, Kutnou horu, Litomyšl, Polnou, Jihlavu, Třebíč, Ratibořice, Kralice, Jičín, Konopiště, Břeclav, České Budějovice, Český Krumlov a mnoho dalších zajímavých míst.
Na konci knihy je umístěn výběrový místní rejstřík a dále abecední seznam kapitol a použité prameny a literatura.
Tuto encyklopedii bych doporučila všem milovníkům cestování, jak dětským, tak i dospělým čtenářům. Pokud milujete knihy, které vás něco zajímavého naučí, pak je tato publikace určena právě vám.
Knihy s cestovatelským námětem mám moc ráda. Tato encyklopedie je doslova „nabitá“ zajímavostmi z různých míst naší vlasti. Autor si dal velkou práci, aby se tato publikace líbila. Obsahuje velké množství krásných fotografií, které doslova lákají dané místo navštívit. Velice mě zaujaly místa, která jsem se svou rodinou ještě nenavštívila. je to např. Hostýn, Karlštejn, Mariánské lázně, Konopiště či Břeclav. Moc ráda bych se tam vypravila. Tato encyklopedie je opravdu vyjímečná tím, že na dvou či třech stranách, které se věnují danému místu, je opravdu vyčerpávající množství informací. Čtenář se dozví zajímavá fakta, ale i citace z různých kronik či pramenů. Můžete si v knize jen tak listovat, prohlížet fotky a vzpomínat, kde jste třeba byli na výletě či dovolené.
Jan Kvirenc vystudoval filosofickou fakultu UK, obor český jazyk – dějepis a pracuje jako gymnaziální profesor dějepisu. Zabývá se metodikou výuky dějepisu a popularizací historie, recenzent dějepisných publikací. Spolupracuje s národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského. Spolupracuje s národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského. Autorky, editorsky či lektorsky se podílel na řadě dějepisných učebnic, atlasů a sborníků.
Autor: Jan Kvirenc
Žánr: příručka
Vydáno: 2018, Grada, Praha
Počet stran: 456
Vazba knihy: pevná
ISBN 978-80-271-0656-1