Nudíte se v práci či čekáte na zastávce na autobus? Pravděpodobně surfujete na internetu. Nyní vám přinášíme 5 tipů, co byste si nikdy neměli zadávat do vyhledávače. A jestli to po přečtení tohoto článku zkusíte, je to jen na vaší zodpovědnosti.
Fournier
Zajímáte se o basketbal a sledujete NBA? Tak to jistě budete znát francouzského hráče, kterého nedávno podepsal tým The New York Knicks, Evana Fourniera. Ten má zajímavou přezdívku — „Never Google“, což znamená „nikdy si negoogli.“
A jak k ní přišel? Jednoduše. Všichni, kteří zadali jeho příjmení do vyhledávače, pak hořce litovali.
Jeho příjmení Fournier se totiž shoduje s označením jistého typu gangrény, která napadá genitálie. Takže toto jméno nikdy nevyhledávat a rozhodně nekoukat do obrázků.
Krokodil
Nikdy si do svého webovém vyhledávače nezadávejte svého oblíbeného plaza, pokud neumíte dobře česky. Pokud totiž zadáte místo slova „krokodýl“ „krokodil“, může vás čekat nepříjemné překvapení.
Krokodil totiž označuje drogu, která se často používá jako náhražka heroinu v Rusku či na Ukrajině. Látka má hrozivé vedlejší účinky jako například rozsáhlou infekci tkáně.
Kůže pak vypadá jako uškvařená. Tato látka si proto vysloužila označení „droga pojídající maso“.
Ano, zde už jste na opravdu tenkém ledě. Existují „pravdivá“ a „stoprocentně ověřená“ svědectví, že napsat slovo Google do vyhledávače Google způsobí konec světa. A kdo nevěří, nechť si pustí seriál Ajťáci, kde se o tom také hovoří.
Dalším důvodem, proč to nedělat, je také to, že je to zcela zbytečné. Pokud jste ten typ lidí, kteří do URL řádku píší nejprve vyhledávač a do něj pak to, co chtějí hledat, máme pro vás překvapení.
URL řádek v drtivé většině případů je už samotným vyhledávačem. To znamená, že to, co hledáte, můžete napsat rovnou do něj. Ušetříte si tak 10 vteřin života.
Příznaky nemoci
Klasické téma. Nikdy, nikdy, nikdy si negooglete příznaky své nemoci. Dostanete totiž deset miliónů variant od „nic to není“ do „za pět minut pravděpodobně zemřete“.
Vše, co se píše na internetu, ačkoliv se to nezdá, nemusí být pravda. Pokud tedy máte nějaké obtíže, raději navštivte lékaře. A neříkejte mu, že jste si svoje příznaky už projeli Googlem.
Svou e-mailovou adresu
Svou e-mailovou adresu si nikdy nevyhledávejte, pokud se nechcete vyděsit k smrti. Pokud to totiž uděláte, můžete zjistit, kde všude je vaše adresa použita.
Například na profilech, které jste vy sami ani nikdy nezakládali. Ano, to, co najdete, může být opravdu děsivé, přesto doporučujeme si jednou za čas dodat odvahy a vyzkoušet to. Mohlo by se vám to opravdu vyplatit.
Tip navíc: oblíbené jídlo
Nikdy si negooglete svoje oblíbené jídlo. Protože pak prostě budete mít hlad!
Zdroj: indy100.com
Autor: Markéta Světlá